30. 08. 2020

Liturgický kalendár – spomienky a sviatky:

Št – Sv. Gregora Veľkého, pápeža a učiteľa Cirkvi, spomienka.

Ne – 23. nedeľa v období cez rok.

 

Dnes je v našej farnosti výročná farská poklona. Sviatosť Oltárna bude vyložená vo farskom kostole od 14:00 do 15:00 hod., kedy sa pomodlíme Ruženec k Božiemu milosrdenstvu a bude ukončenie poklony. Nájdime si čas a príďme pokľaknúť pred Sviatostného Spasiteľa.

V utorok pozývam žiakov a študentov na sv. omšu o 18:30 hod., kedy budeme prosiť o Dary Ducha Svätého do ďalšieho školského roku.

V nasledujúcom týždni je 1. piatok v mesiaci september. Sv. spoveď bude ako obvykle pred sv. omšami. Chorých a nevládnych budem spovedať v piatok od 8:30 hod.

„Nitrianska diecéza v spolupráci s Kňazským seminárom sv. Gorazda v Nitre a Univerzitou Konštantína Filozofa v Nitre otvára na jeseň tohto roku už štvrtý ročník Nitrianskej animátorskej školy pod názvom „P.S. Animátorská škola“. Bližšie informácie nájdete na webovej stránke biskupstva. Prihlasovať sa je možné do 7.9.2020 na mailovej adrese mladeznr@gmail.com.“

 

Sväté omše:

Po      8:00 Na úmysel darcu

Ut    18:30 + Vilma Bieliková a rodičia

St     18:30 + Alžbeta a Pavol Bielik a rodičia z oboch strán

Št       8:00 KR Na úmysel darcu

Pia   18:30 + Vendelín Hrvol, zať Slavomír a rodičia z oboch strán

So    18:00 Kopec + Mária a Michal Hrubo, dcéra Alžbeta a vnučka Anna

Ne    8:30 + Žofia a Ľudovít Mihal a Anna Fašková

10:00 KR + Anna a Ondrej Štúrik a rodičia z oboch strán

 

Sedembolestná Panna Mária, Patrónka Slovenska, prosíme ťa o tvoju pomoc a ochranu. Vypros uzdravenie chorým, ochraňuj zdravotníkov, ktorí sa o nich starajú, a odvráť šírenie choroby. Oroduj za nás, ktorí sa k tebe s dôverou utiekame!“

Všetkým tým, ktorí budete mať nasledujúci týždeň narodeniny, meniny alebo nejaké iné výročie srdečne blahoželám a vyprosujem hojnosť Božích milosti a pomoci.